Volkswagen Beetle
Volkswagen Beetle znajduje się w segmencie C i jest zaliczany do grupy Premium. Niemiecki koncern postanowił w 1997 roku wznowić produkcję klasycznego Garbusa.
Volkswagen Beetle – ogólne informacje
W 1994 roku na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej Volkswagen pokazał model Concept One – samochód, który stylistyką nawiązywał do oryginalnego Volkswagena Beetle (inne nazwy: Volkswagen Garbus lub Volkswagen Typ 0). Auto zostało zaprojektowane przez J Maysa i Freemana Thomasa w studiu w Kalifornii. W 1996 roku Volkswagen pokazał drugą wersję nowego modelu, do którego wersja ostateczna jest o wiele bardziej podobna. W 1998 roku pojawiła się na rynku motoryzacyjnym pierwsza generacja, a w 2011 – druga.
Konkurencyjnymi modelami jest Fiat 500, Mini oraz Chrysler PT Cruiser.
Volkswagen Beetle – generacje
I generacja Volkswagen Beetle została nazwana Volkswagen New Beetle. Auto produkowano w Niemczech, Meksyku i Wietnamie do 2011 roku. Samochód mógł mieć 3-drzwiowe nadwozie typu hatchback lub 2-drzwiowe typu cabrio. Napęd był tylny bądź na cztery osie. W Volkswagenie New Beetle mogło się zmieścić 5 osób, a usytuowany z tyłu bagażnik miał pojemność 209 litrów. Samochód dostępny był w kolorystyce metalicznej oraz perłowej.
II generacja została nazwana po prostu Volkswagen Beetle. Pierwsze samochody pojawiły się w 2011 roku. Tak jak poprzednik, samochód mógł mieć 3-drzwiowe nadwozie typu hatchback lub 2-drzwiowe typu cabrio. Zwiększyła się pojemność bagażnika do 310 – 905 litrów w zależności od wyboru wersji. Auto zaprojektował Chris Lesman. Napęd jest przedni.
Volkswagen Beetle – jednostki napędowe
Maksymalna moc Volkswagena Beetle waha się od 155 do 220 koni mechanicznych w zależności od modelu.
Volkswagen może mieć napęd przedni albo tylny. Jeździ na benzynie lub na dieslu.
Samochód ma dwoje drzwi, a w środku mieści się maksymalnie 5 osób.
Volkswagen Beetle – opinie
Volkswagen Beetle został zaprojektowany z myślą o kobietach. Na uwagę zwraca konstrukcja auta nawiązująca do tradycyjnego Garbusa. Niewielkie wady konstrukcyjne mogą być przyczyną drobnych usterek. Samochód sprawdza się idealnie zarówno w mieście, jak i poza jego granicami.