Poradniki i mechanikaAssistance z "naprowadzaniem"

Assistance z "naprowadzaniem"

Coraz większe zainteresowanie usługami assitance skłania ubezpieczycieli do inwestycji w nowe rozwiązania technologiczne. Przykładem jest aplikacja z geolokalizacją, która wskazuje pomocy drogowej dokładne miejsce awarii, a klientowi pozwala śledzić czas, w jakim pojawi się ekipa.

Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © fot. Straż Miejska
Tomasz Budzik

22.03.2017 | aktual.: 30.03.2023 11:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ze względu na dynamicznie rosnącą popularność assistance samochodowego ubezpieczyciele wprowadzają na rynek coraz więcej technologicznych nowości, które z jednej strony ułatwiają proces udzielania pomocy, a z drugiej przekładają się na większy komfort i zadowolenie klientów. Nowością jest usługa, dzięki której kierowca może łatwo określić miejsce, w którym jest, a dodatkowo na bieżąco sprawdzać, gdzie jest jadący do niego holownik.

Podstawą jest specjalna aplikacja wyposażona jest w geolokalizację. Dzięki niej kierowca może bardzo precyzyjnie powiedzieć, w jakim miejscu się znajduje. To przydatne w sytuacji, gdy nie wie się, gdzie się dokładnie jest. Dodatkowo tuż po wezwaniu pomocy drogowej kierowca otrzymuje na swojego smartfona link do mapy, pod którym może sprawdzić dokładną lokalizację jadącej do niego pomocy drogowej oraz faktyczny czas jej dojazdu.

Z szóstej edycji badania "Rynek usług assistance widziany oczami klientów", które w styczniu 2017 roku przeprowadził Ipsos na zlecenie Mondial Assistance, wynika, że usługi pomocowe są w Polsce coraz bardziej popularne. W ubiegłym roku skorzystało z nich ponad 2,6 mln Polaków.

Najbardziej powszechne są pakiety zapewniające pomoc w razie problemów z samochodem. Prawie połowa posiadaczy assistance (1,23 mln Polaków) skorzystała w ubiegłym roku ze wsparcia specjalistów po wypadku lub awarii auta. Taka awaria przydarzyła się w 2016 roku ponad 2,2 mln osób, które miały produkty ubezpieczeniowo-finansowe. Na pomoc fachowców zdecydowało się 40 proc. z tej grupy kierowców, podczas gdy po wsparcie rodziny czy znajomych zadzwoniło 20 proc.

– Klienci najczęściej korzystają z pomocy w przypadku rozładowanego akumulatora, przebitej opony lub awarii, która nie wymaga naprawy serwisowej. Holowanie i pojazd zastępczy są najbardziej popularnymi świadczeniami wykorzystywanymi przez klientów.

Przy wyborze oferty assistance muszą oni pamiętać o tym, że należy sprawdzić, jaki jest limit holowania oraz na ile dni i na jakich warunkach przysługuje pojazd zastępczy – zwraca uwagę Olena Lyevina, kierownik produktów assistance i affinity w Allianz.

Assistance samochodowy dostępny jest w większości towarzystw ubezpieczeniowych, z których każde oferuje pakiet pomocowy jako dodatek do ubezpieczenia komunikacyjnego. W ramach poszczególnych pakietów mogą być dostępne różne świadczenia. Zwykle towarzystwa ubezpieczeniowe oferują kilka różnych wersji assistance samochodowego, które klient może wybrać w zależności od potrzeb.

– W takiej ofercie może być dostępna zarówno podstawowa pomoc w przypadku awarii, rozładowanego akumulatora czy przebitej opony, jak i bardziej kompleksowe usługi pomocowe w razie wypadku. Mam tu na myśli holowanie, pojazd zastępczy bądź dodatkowe świadczenia, np. transport kierowcy i pasażerów do miejsca docelowego lub do miejsca zamieszkania – mówi Olena Lyevina.

W ramach assistance może być również realizowana naprawa samochodu na miejscu, dostarczenie paliwa, otwarcie samochodu po zatrzaśnięciu kluczyków w środku, zorganizowanie i dostarczenie samochodu zastępczego czy nawet zapewnienie noclegu albo pomoc w kontynuacji podróży, jeśli samochód jest niesprawny.

Komentarze (0)