Carrozzeria Superleggera Touring Disco Volante - produkcja potwierdzona! [aktualizacja]
Oficjalna premiera samochodu odbędzie się na targach motoryzacyjnych w Genewie. Jednak pierwsze zdjęcia i informacje na temat jubileuszowego konceptu ujawniono już teraz.
11.03.2012 | aktual.: 07.10.2022 19:23
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
W 1952 roku powstało auto nazwane Alfa Romeo Disco Volante, znane także jako C52 lub "latający spodek". Samochód bazował na konstrukcji Alfy Romeo 1900 i powstał przy współpracy z Carrozzeria Touring. Disco Volante było konceptem, dzięki któremu testowano nowe techniki, potem możliwe do zaadaptowania w samochodach wyścigowych.
Pod maską auta znajdował się silnik o pojemności 1997 centymetrów sześciennych, rozwijający 160 KM. W połączeniu z niską masą 735 kg, pozwalał on autu osiągnąć barierę 220 km/h. Zdarzały się również egzemplarze z 3,5-litrową jednostką napędową.
Prezentowane auto długą maską i charakterystycznym tyłem wyraźnie nawiązuje do przodka. Koncept Carrozzeria Touring Disco Volante powstał na 60. rocznicę powstania oryginału. Nadwozie auta jest aluminiowe, a całą konstrukcję oparto na Alfie Romeo 8C Competizione. To oznacza, że pod maską drzemie moc 450 KM uzyskiwanych z 4,7-litrowego silnika V8. Przyznajcie sami, samochód wygląda świetnie.
[aktualizacja 7 marca]
Na genewskim salonie oficjalnie potwierdzono, że auto zostanie wyprodukowane w limitowanej liczbie egzemplarzy. Nie podano jednak żadnej konkretnej liczby. Poniżej możecie zobaczyć prawdziwe zdjęcia Disco Volante. Zapewne na żywo wygląda jeszcze lepiej.
[aktualizacja 11 marca]
Potwierdzono, że auto technicznie w całości oparte jest na konstrukcji Alfy Romeo 8C Competizione. Oznacza to, że samochód posiada wszystkie dobrodziejstwa bazy, czyli 450-konny silnik, tylny napęd oraz mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Do informacji podano też dane dotyczące osiągów. Carrozzeria Superleggera Touring Disco Volante do pierwszych 100 km/h przyspieszy w czasie 4,2 s. Maksymalnie rozpędzi się do 292 km/h. Są to więc identyczne wartości jak w przypadku niezmodyfikowanej Alfy Romeo 8C.
Oprócz zupełnie nowej karoserii zmienić ma się także wnętrze, które będzie przypominać to z modelu 8C, ale będzie mogło być dostosowane do indywidualnych wymagań klienta.
Po otrzymaniu przez manufakturę bazy do przeróbki, czyli supersamochodu Alfy Romeo, transformacja w Disco Volante będzie trwać około 4000 godzin pracy. Oznacza to, że klient będzie musiał poczekać około 8 miesięcy na finalny efekt i odbiór auta. Wynika z tego również to, że aby powstało jedno takie auto, swój żywot będzie musiał zakończyć jeden z tylko 500 egzemplarzy Alfy Romeo 8C Competizione.
Poniżej możecie też zobaczyć pierwsze wideo promocyjne oraz nowe zdjęcia samochodu.
Disco Volante 2012 Touring
Źródło: WCF