Supersamochód Alfy Romeo nadchodzi. Znamy już datę premiery
Wielkimi krokami nadchodzi dzień prezentacji nowego supersamochodu Alfy Romeo. Właśnie poznaliśmy datę premiery, a być może dowiedzieliśmy się właśnie nowej rewelacji na temat tego modelu. Wszystko dzięki głównemu projektantowi włoskiej marki.
06.07.2023 | aktual.: 06.07.2023 17:52
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Od momentu pierwszej wzmianki o tym, że jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy supersamochód Alfy Romeo i tym samym następca 8C, model ten generuje olbrzymie zainteresowanie. Chociaż wiadomo o nim naprawdę niewiele, klienci włoskiego producenta dosłownie rzucili się na 6C i zdaniem dyrektora generalnego marki, Jeana-Phillipe’a Imparato, auto wyprzeda się jeszcze przed premierą.
No właśnie, premierą – nareszcie poznaliśmy jej datę. Oficjalne konto Alfy Romeo na Twitterze poinformowało, że ich nowy supersamochód, który w zapowiedzi kryje się pod hasłem "Il coraggio di sognare" (pol. Odwaga, by marzyć) zostanie ujawniony 30 sierpnia bieżącego roku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
To jednak nie koniec nowych wieści. W rozmowie z portalem CarSales główny projektant marki Alejandro Mesonero-Romanos potwierdził, że nowy supersamochód marki będzie pod kątem designu inspirowany legendarnym modelem 33 Stradale. Nie wiadomo, czy chodzi dokładnie o nadchodzące 6C – Mesonero-Romanos tego nie doprecyzował. Wszystkie znaki na niebie i ziemi na to jednak wskazują.
Alfa Romeo 6C – co o niej wiemy?
Według najnowszych doniesień ma być to supersamochód oparty na tej samej platformie, co Maserati MC20. Kwestią sporną pozostaje silnik. Niektóre źródła podają, że Alfa Romeo wykorzysta 6C jako miejsce do pożegnania swojej podwójnie uturbionej jednostki 2.9 V6, znanej chociażby z Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio. Inne za to mówią o postawieniu na V6 Nettuno z MC20 z uwagi na dobre zgranie z platformą.
Samochód ma być wyposażony w napęd na tylną oś, ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów oraz monokok z włókna szklanego. Wspomniana powyżej jednostka napędowa ma być za to umieszczona centralnie.