Rower elektryczny – jaki wybrać? Zestawienie 5 polecanych modeli
Rower elektryczny jeszcze jakiś czas temu był ciekawostką i wyborem co najwyżej nadającym się dla seniorów. Z czasem jednak rowery ze wspomaganiem zyskały na popularności i stały się wygodnym sposobem do przemieszczania się po mieście, chętnie wybieranym przez wiele osób. To przykład urządzenia, które mocno się w ostatnich latach upowszechniło, co przełożyło się na pojawienie się na rynku wielu zróżnicowanych modeli.
25.07.2022 | aktual.: 02.10.2024 15:50
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Nowy wymiar korzystania z jednośladu przestał być postrzegany jako ułatwienie bądź droga na skróty. Przeciwnie - stał się docenianym środkiem transportu, wybieranym jako ekologiczny sposób na szybkie przemieszczanie się z z jednego miejsca w drugie.
Jaki rower wybrać i czym się kierować? Czas przyjrzeć się też polecanym modelom!
Dla kogo rower elektryczny?
To pojazd, który przyda się bardzo zróżnicowanym grupom rowerzystów. Sięgną po niego nie tylko seniorzy, ale zdecydowanie więcej osób!
- Rodzice - dowożenie dzieci na zajęcia lub do placówek w foteliku lub przyczepce rowerowej, może być prawdziwym wyzwaniem. Dziecko zwykle już swoje waży, a jeśli dodamy do tego jazdę pod górkę - przyda się pomoc!
- Dojeżdżający do pracy - po jeździe do pracy na tradycyjnym rowerze, przydałby się prysznic. Zwłaszcza, jeśli droga wiedzie pod górę lub jest szczególnie długa. Żeby prosto z roweru udać się na spotkanie biznesowe, bez konieczności przebierania się z ubrania sportowego, lepiej wybrać jednoślad ze wspomaganiem.
- Seniorzy - osoby, które powinny uważać na stawy, docenią wspomaganie w rowerze. Dzięki temu, zyskają dodatkowy zasięg poruszania się - znacznie dalej, niż gdyby bazować tylko na własnych siłach.
- Mieszkańcy centrów miast - poruszanie się rowerem w mieście jest wygodne, głównie dlatego, że jednoślad nie musi stać w korku. Rower ze wspomaganiem pozwoli łatwo dostać się na drugi koniec miasta, bez konieczności szukania miejsca do zaparkowania na zatłoczonych uliczkach.
Jak widać, to sprzęt, który przyda się wielu osobom! Jaki wybrać?
Jaki rower elektryczny wybrać?
Szukając idealnego roweru elektrycznego, warto dokładnie przeczytać specyfikację i porównać konkretne modele. Na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę?
- Zasięg - jak daleko możemy pojechać na jednym naładowaniu.
- Czas ładowania baterii - przekłada się na wygodę użytkowania.
- Wygląd - jak w przypadku każdego roweru, także i przy elektrycznych design ma duże znaczenie!Rozmiar ramy - warto dostosować go do wzrostu.
- Dodatkowe wyposażenie - przerzutki, błotniki, bagażnik - tutaj możemy kierować się tym, czego szukamy w tradycyjnym rowerze
Mając świadomość czego szukamy, czas przyjrzeć się konkretnym modelom!
- Rower elektryczny SKYMASTER Energy Trekking R1 28 - wygodny, trekkingowy rower, który sprawdzi się do jazdy w mieście i poza nim. Silnik o mocy 250W uruchamia się, gdy zaczynamy pedałować i „wyczuwa”, gdy znajdziemy się na pochyłej jezdni. Czas ładowania wynosi 5-6 godzin.
- Rower elektryczny KAWASAKI KX-KD3.0 - elektryczny rower górski. Silnik ma moc 250W, szybkie ładowanie sprawia, że bateria jest napełniona w ciągu 4-6 godzin. Zasięg, w zależności od wagi użytkownika, może wynosić do 70 km.
- Rower elektryczny SKYMASTER Energy Eco 28 - wygodny rower miejski o zasięgu do 35 km. Baterię naładujemy w 5-6 godzin. Silnik o mocy 250W posiada trzy biegi i uruchamia się od razu, gdy tylko rozpoczniemy pedałowanie. Rower ma duże, wygodne siodełko a także - bagażnik.
- Rower elektryczny BLAUPUNKT Carl 300 - to nietypowy rower elektryczny: składak. Waży 17,5 kg, ma niewielkie wymiary po złożeniu. Czas ładowania wynosi 4-6 godzin, na pełnej baterii przejedziemy do 60 km.
- Rower elektryczny JEEP JE-C28L-WK - rower, który doskonale sprawdzi się w mieście. Dzięki pojemnemu akumulatorowi, możemy przejechać na jednym ładowaniu nawet do 70 km. Wysokiej jakości komponenty, jak przerzutki, a także - dodatkowe wyposażenie, gwarantują komfort i bezpieczeństwo jazdy.