Poszedł na zakupy, zostawiając dwuletnią córkę w aucie. Interweniowała policja

Tragedią mogła zakończyć się sytuacja w Zatorze. 39-letni obywatel Ukrainy zostawił w aucie swoją śpiącą dwuletnią córkę. Zauważyła to jedna z ekspedientek, która wezwała na miejsce policję.

Poszedł na zakupy i zostawił dziecko w aucie / Zdjęcie poglądowe
Poszedł na zakupy i zostawił dziecko w aucie / Zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © fot. Rhonda Jenkins/Pixabay
Filip Buliński

21.06.2022 | aktual.: 13.03.2023 16:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak co roku w letnich miesiącach wraca temat zostawiania dzieci lub zwierząt w aucie, podczas gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Podobnie było i tym razem, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednej z ekspedientek. Chodziło o płaczącą dziewczynkę siedzącą w volkswagenie przy ulicy Słowackiego w Zatorze (Małopolska).

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, okazało się, że co prawda szyba w aucie była uchylona, ale wnętrze było mocno nagrzane. Co więcej, samochód nie był zamknięty, dzięki czemu kobieta bez problemu dostała się do auta i uspokoiła dwulatkę.

Po kilkunastu minutach do samochodu wrócił ojciec dziewczynki, którym okazał się 39-letni obywatel Ukrainy. Tłumaczył się, że poszedł na zakupy, kiedy jego córka spała. Policjanci w związku z zajściem nałożyli na mężczyznę mandat karny z art. 106 Kodeksu wykroczeń.

Gdyby jednak dziewczynka sama wyszła na ulicę lub samochód był szczelnie zamknięty, wtedy wobec rodzica mogłoby zostać wszczęte postępowanie z art. 160 Kodeksu karnego w związku z popełnieniem przestępstwa narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia dziecka, nad którym miał obowiązek opieki, za co grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Jednocześnie policja apeluje, by w żadnym wypadku nie zostawiać dzieci ani zwierząt w samochodzie, jeśli na zewnątrz panują wysokie temperatury. Nawet wtedy, gdy załatwienie sprawy zajmie nam "chwilkę".

Osoby postronne, które zauważą, że doszło do podobnego zdarzenia, proszone są o natychmiastową reakcję oraz powiadomienie odpowiednich służb. W sytuacji zagrożenia należy stłuc szybę, najlepiej tę, która jest najdalej od znajdującej się w aucie osoby lub zwierzęcia. Warto też pamiętać, by uderzać w krawędź szyby, a nie w środek.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (0)