Pogoda dla kierowców na długi weekend majowy (1‑5 maja)

Przed nami długi, bo trwający aż pięć dni weekend majowy. Jeśli bowiem wzięliście urlop lub nie pracujecie 2 maja, to macie wolne od środy do niedzieli. Zobaczcie jaką natura przygotowała wam pogodę na ten czas. Niestety nie mam dobrych wiadomości.

Niestety majówka raczej deszczowa. Uważajcie na mokrej nawierzchni.
Niestety majówka raczej deszczowa. Uważajcie na mokrej nawierzchni.
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Marcin Łobodziński

29.04.2019 | aktual.: 28.03.2023 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Majówkowy długi weekend zaczyna się w środę od opadów deszczu w większej części kraju. Jedynie w rejonach północnym ma być dość pogodnie, a w okolicach Olsztyna nawet słonecznie. Temperatury od 14 st. C na Pomorzu, 17-19 w środkowej części Polski i 13 st. C w Zakopanem. Tam też można spodziewać się największych opadów. Natomiast ogólnie będą to przelotne deszcze, więc czeka nas wilgotna nawierzchnia, na której łatwo się dać oszukać.

Czwartek bardziej pogodny w północnej Polsce, również na Mazowszu czy w Wielkopolsce, natomiast im dalej na południe tym większe opady deszczu. Temperatury podobne jak w środę.

Piątek, czyli 3 maja czeka nas poważne ochłodzenie. Nawet w okolicach 8-9 st. C w środkowej i północnej Polsce. Na chwilę obecną synoptycy przewidują na ten dzień opady deszczu w niemal całym kraju, najbardziej intensywne na południu.

W prawdziwy weekend, czyli sobotę i niedzielę, nieznacznie się rozpogodzi i ociepli o 2-3 st. C, ale i tak w niemal całym kraju spodziewajcie się opadów deszczu. W niedzielę nie będzie lepiej.

Jeśli planowaliście odpoczynek na wolnym powietrzu, grilla, pobyt na działce, biwak czy kamping, majówka nie jest na to najlepszym czasem. W drugiej części długiego weekendu będzie zimno i deszczowo. Jadąc gdziekolwiek pamiętajcie o tym, że na mokrej nawierzchni przyczepność jest mniejsza, więc i prędkość warto zmniejszyć, a przy dużych opadach deszczu pojawia się ryzyko aquaplaningu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (0)