Niezależne koncepty samochodów Lamborghini
Wielu fanów motoryzacji uważa, że to właśnie projektanci odpowiedzialni za Lamborghini są autorami najlepszych samochodów w historii. Jedno jest pewne - włoska marka fascynuje i inspiruje wielu niezależnych designerów, którzy swoimi konceptami starają się wypłynąć na szerokie wody. Jakimi wizjami Lamborghini mogą pochwalić się osoby, których ukoronowaniem marzeń byłaby praca w Sant'Agata Bolognese?
07.01.2011 | aktual.: 07.01.2011 23:57
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Lamborghini X
Odważny i niezwykły koncept zaprezentowany przez irańskiego designera - Emila Baddala. Utalentowany projektant postanowił dodać nieco charakteru przedstawionemu w 2007 roku modelowi Reventon. Pytanie tylko, czy koncept Lamborghini X nie jest zbyt futurystyczny...
Lamborghini Navarra
Wyglądem samochodów włoskiego producenta inspirował się jeden z projektantów pracujących dla związanej z lotnictwem amerykańskiej firmy Lockheed Martin. Adam Denning postanowił przygotować koncept następcy modelu Murcielago. Według zapewnień projektanta, sugerował się on wyglądem klasycznych rzeźb Michała Anioła. Agresywna stylistyka samochodu przypomina nieco wygląd myśliwca F-22.
Lamborghini Insecta
Lamborghini Insecta to dzieło autorstwa rumuńskiego projektanta - Iuliana Bumbu. Jak sama nazwa wskazuje, wygląd samochodu został zainspirowany motywami znanymi z natury. Bumbu przyznaje, że jednym z motywów przewodnich podczas projektowania konceptu był egzoszkielet znany z ciał owadów. Pod maskę samochodu miałby trafić silnik z Gallardo.
Lamborghini Madura
Młody student z Monachium - Slavche Tanevsky, postanowił zmierzyć się z wizją hybrydowego Lamborghini. W przeciwieństwie do innych niezależnych designerów, Tanevsky udał się po pomoc do specjalistów z firmy Audi oraz do samego Lamborghini. W wyniku wytężonych prac powstał nieco dziwny koncept Madura, czerpiący swoją nazwę od indonezyjskiej wyspy na morzu Jawajskim.
Lamborghini Timador
Autorem konceptu Lamborghini Timador jest Johannes Brandsch. Projekt jest pracą, która powstała na konkurs organizowany przez włoskiego producenta Lamborghini, Semcon Automotive oraz uniwersytet w Monachium. Celem studentów biorących udział w Raw Material było zaprojektowanie supersamochodów przyszłości. Timador nieco odstaje od większości prezentowanych konceptów, jednak trzeba przyznać, że jest równie piękny.
Lamborghini Ankonian
Kolejnym dziełem projektanta Slavche Tanevsky'ego z Niemiec jest Lamborghini Ankonian. Połączenie samochodu kultowego Batmana z designem myśliwców F-117 to według zapewnień Tanevsky'ego jedynie próba nadania nieco bardziej agresywnego wyglądu modelowi Reventon. Trzeba przyznać, że prezentuje się znakomicie.
Lamborghini Embolado
Nazwa Toro Embolado jest zapewne dobrze znana każdemu, kto interesuje się hiszpańskimi tradycjami. Pokazy byków z płonącymi rogami organizowane w Hiszpanii stały się inspiracją dla projektanta konceptu Lamborghini Embolado. Włoski designer Luca Serafini zapewnia, że to właśnie od nazwy rozpoczął cały proces projektowania pojazdu. Faktycznie, pojazd wygląda naprawdę agresywnie.
Lamborghini RatUn
Dziełem kolejnego studenta z Wydziału Nauk Stosowanych uniwersytetu w Monachium jest koncept Lamborghini RatUn. Tak jak w wypadku konceptu Navarra, zaprojektowanego przez Adama Denninga, również RatUn Nielsa Steinhoffa wzorowany jest na myśliwcu F-22. Według projektanta, Lamborghini RatUn mogłoby stać się godnym rywalem modelu Bugatti Veyron. Ciekawe, czy któryś z niezależnych konceptów wejdzie kiedykolwiek do produkcji...
Lamborghini Spiga
Pracujący dla firmy Modesi, designer Ugur Sahin, już w 2007 roku próbował zmierzyć się z projektem Lamborghini przyszłości. Na bazie kształtów modelu Gallardo, powstał koncept Spiga. Linia samochodu przypominać ma napięte ludzkie mięśnie oraz kolce.
Lamborghini Furia
Kanadyjski designer Amadou Ndiaye ponad rok temu postanowił zająć się projektem następcy Gallardo. Na jego desce kreślarskiej powstała wizja konceptu Lamborghini Furia. Samochód bazujący na rozwiązaniach znanych z prawdziwych modeli włoskiego producenta nabrał nieco bardziej agresywnych kształtów. Pod maską samochodu, projektant chciałby umieścić silnik V10 o pojemności 5,2. Szkoda, że to tylko koncept.
Lamborghini Indomable
Kolejnym akademickim projektem w naszym zestawieniu jest Lamborghini Indomable. Koncept powstał jako praca w konkursie Car Design Master, zorganizowanym na uczelni Scuola Politecnica di Design w Mediolanie. Młodzi designerzy Daniel Chinchilla Ochoa i Alberto Albilares, mogli chociaż przez chwilę pracować ze specjalistami Lamborghini. Widoczny powyżej koncept również czerpał wzorce z nowoczesnych myśliwców.
Lamborghini Cnossus
Scuola Politecnica di Design w Mediolanie może stać się prawdziwą kuźnią nowych projektów Lamborghini. To właśnie tu urodził się kolejny - Lamborghini Cnossus, przygotowany jako praca magisterska designera Victora Filipchenko. Auto nawiązuje swoim wyglądem do klasycznych modeli włoskiego producenta. Cnossus jest kolejnym konceptem, którego nazwa kojarzy się z niezwykle widowiskowymi walkami z bykami. Podobno to właśnie w greckiej miejscowości Knossos po raz pierwszy zorganizowano tego typu brutalną rozrywkę.