LPG opłaca się jak nigdy dotąd. Padł historyczny rekord

Nie jest ważne ile kosztuje LPG, jeśli jest traktowane jako paliwo alternatywne. Ważne, jak dobrą jest opcją, czyli istotna jest różnica cenowa pomiędzy gazem a benzyną. A ta właśnie pobiła historyczny rekord w Polsce.

Autogaz to już nie paliwo do zapalniczek, lecz jedyne, na które wielu będzie stać
Autogaz to już nie paliwo do zapalniczek, lecz jedyne, na które wielu będzie stać
Źródło zdjęć: © fot. autokult.pl
Marcin Łobodziński

29.05.2022 | aktual.: 14.03.2023 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dane e-petrol.pl z dnia 25 maja na temat średnich cen na stacjach wskazują na różnicę pomiędzy benzyną a autogazem rzędu 3,71 zł. Jest to różnica wyższa niż średnia cena autogazu, który kosztował na ten dzień 3,62 zł/l.

Oznacza to ni mniej niż więcej, że padł historyczny rekord w tym zakresie. Przekładając to na prosty język – montaż instalacji LPG opłaca się teraz jak nigdy dotąd.

Warto podkreślić tu ważną rzecz - nie tak istotna jest różnica procentowa, jak cenowa. Jeśli oba paliwa są tanie, a różnica procentowa byłaby identyczna, to korzyści byłyby niższe. Oszczędzamy bowiem złotówki, a nie procenty.

Dziś auto które spala ok. 10 l/100 km benzyny i 11 l/100 km autogazu, na samym gazie może zaoszczędzić 33,50 zł/100 km. Dokładną analizę tego znajdziesz w poniższym artykule:

Jeśli popatrzymy na najnowsze prognozy, które sugerują, że benzyna może kosztować po weekendzie 7,46-7,59 zł/l natomiast autogaz 3,57-3,68 zł/l, to wyciągając średnią, różnica może wynieść 3,90 zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (0)